U14 SchachAkademiePaderborn I | Ø:1606 |
1. | Yin,Haode | 1858 |
2. | Brinkschröder,Josh | 1451 |
3. | Rohm,Linus | 1628 |
4. | Schneider,Nils | 1485 |
| ||
5. | Li,Xianquan | 1388 |
6. | Bade,Deniz | 1334 |
7. | Gering,Jakob | 1128 |
8. | Burban,Victor | 1291 |
9. | Vesszö,Aaron | 842 |
| U14 LSV/Turm Lippstadt | Ø:1312 |
1. | Besou,Hussain | 1907 |
2. | Wu,Tommy | 1561 |
3. | Bußmann,Wibke | 916 |
4. | Arfaei Bidgoli,Rojin | 864 |
| ||
5. | Bußmann,Merle | 887 |
6. | Hagemeier,Mike | |
7. | Birkert,Sara | |
8. | Bredykhin,Mark | |
9. | Hagemeier,Nadine | |
10. | Siebel,Silas Alexander | 804 |
11. | Nückel,Moritz | 811 |
| U14 SK Blauer Springer Pad. | Ø:1252 |
1. | Möller,Maurin | 1766 |
2. | Rogalski,Niclas | 1271 |
3. | Klerx,Philipp | 1113 |
4. | Lewkowicz,David | 857 |
| ||
5. | Nolte,Matthis | 999 |
6. | Schulze,Joshua | 818 |
7. | Merla,Mathias | 971 |
8. | Stoltmann,Marcel | 890 |
9. | Nolte,Julius | 792 |
10. | Grigoryan,Narek-Martin | 1029 |
11. | Altajev,Adelina Sophie | 800 |
12. | Buchholz,Johannes | |
13. | Kühne,Malin | 793 |
14. | Kaiser,Svenja | 739 |
15. | Lohse,Jonathan | |
16. | Jaspers,Ben | |
17. | Konnerth,Maximilian | 748 |
18. | Iball,Carolin | |
|
U14 SchachAkademiePaderborn II | Ø:1147 |
1. | Hoffmann,Anastasia | 1356 |
2. | Hencke,Luna | 1131 |
3. | Gerlach,Lorena | 1011 |
4. | Henzel,Leonie | 1090 |
| ||
5. | Gruber,Florentine | 882 |
6. | Khaksar,Ayna | 846 |
7. | Khoja,Maya | 828 |
8. | Ercan,Evangeline | 762 |
9. | Ercan,Piya | |
10. | Gering,Jakob | 1128 |
11. | Burban,Victor | 1291 |
12. | Schäfer,Anton | 1061 |
13. | Seedorf,Jasper Ole | 1061 |
14. | Helbling,Daniel | 847 |
15. | Hartmann,Ben | 827 |
16. | Kleine,Jelte | 997 |
17. | Le,Dinh An | 1256 |
18. | Helbling,Leon | 996 |
19. | Doan,Anton | 847 |
20. | Bilitz,Milan | 844 |
21. | Vesszö,Aaron | 842 |
22. | Bakun,Nikita | 768 |
23. | Kleine,Joris | |
24. | Korte,Eddy | |
25. | Kröger,Henry Anton | |
26. | Lamasz,Bartosz | |
27. | Li,Xianhan | |
28. | Rose,Alexander | |
29. | Swid,Tim | |
30. | Wagner,Levan | |
31. | Wen,Yan | |
| U14 Brackweder SK | Ø:1137 |
1. | Döller,Jan | 1482 |
2. | Meseke,Manuel | 1180 |
3. | Becker,Robert | 1107 |
4. | Vogt,Lewon-Martin | 778 |
| ||
5. | Solak,Furkan | 744 |
6. | Storm,Adrian | 698 |
7. | Ekiz,Sadettin | 695 |
8. | Solak,Lara | |
9. | Bartz,Kilian | |
| U14 SV Ennigerloh-Oelde | Ø:1132 |
1. | Erben,Daniel | 1413 |
2. | Siemer,Henning | 1203 |
3. | MacLean,Lewis | 838 |
4. | Kroh,Abel | 1073 |
| ||
5. | Barnowski,Chris | 1009 |
6. | Feuerborn,Jakob | 762 |
7. | Feuerborn,Dominik | 983 |
8. | Maas,Fynn | |
9. | Luckei,Linus | |
|
U14 SV Soest | Ø:1097 |
1. | Dittrich,Justin Matteo | 1246 |
2. | Seyid,Rauf | 1228 |
3. | Höcker,Klemens Bo | 818 |
4. | Lykowski,Patrick | |
| ||
5. | Schröder,Daniel | 746 |
6. | Kuzaj,Jan | 763 |
7. | Kuzaj,Til | 774 |
| U14 Gütersloher SV | Ø:1056 |
1. | Betcher,Jannis | 1098 |
2. | Zhou,Max Yimeng | 1080 |
3. | Premachandran,Arujan | 1118 |
4. | Othman,Shafik | 929 |
| ||
5. | Mandalovic,Anes | 861 |
6. | Engelmann,Tobias | 1016 |
7. | Neumann,Helena | 1074 |
8. | Kühn von Burgsdorff,Friedrich | 1020 |
9. | Borgdorf,Eduard | 1005 |
10. | Töws,Nikita | 872 |
11. | Schoppengerd,Sebastian | 765 |
12. | Schlautmann,Karl | |
13. | Weiner,Timon Liam | 783 |
14. | Jürging,Max | |
| |
Termine: |
Runde 1: | 07.09.2019 |
Runde 2: | 05.10.2019 |
Runde 3: | 05.10.2019 |
Runde 4: | 16.11.2019 |
Runde 5: | 16.11.2019 |
Runde 6: | 07.12.2019 |
Runde 7: | 07.12.2019 | | | |